Ročné energie

Lietajúce hviezdy na rok 2018

 Hviezda kariéry 1 sídli v severoyápade

Krásna vodná hviezda navštívi  severozápadnú oblasť každého príbytku a budovy. Sľubuje nové príležitosti, nové začiatky, finančné zlepšenie a šťastné udalosti - v tomto roku hlavne pre mužov a hlavu rodiny. Táto hviezda ovplyvňuje všetky činnosti súvisiace so vzdelávaním, výskumom, kariérou, písaním, prosperitou a mnoho ďalších pozitívnych vecí. Preto je v roku 2018 výhodou, ak sa v severozápade vášho domova nachádza voľný priestor, aktívne využívaná izba, proste priestor, kde energia prúdi a môže sa často využívať. Jej priaznivé účinky môže v 2018, zničiť alebo oslabiť divoká hviezda Tai sui, ktorú by sme nemali aktivovať. Viac o divokých hviezdach - tu. Ak máte v severozápade hlavný vchod, môžete sa tešiť. Dobrá rada na zlato však znie - nebúchajte dverami a nerenovujte v tomto roku 2018, túto oblasť.

 

 • Vodnú hviezdu nám teda podporia guľaté alebo zvlnené tvary. Tie môžu byť doplnené vo forme drobných dekorácií ( misky, vázičky, ťažítka sošky) alebo nábytkom so zaobleným alebo zvlneným dizajnom ( stolička/kreslo s okrúhlim tvarom)
 • Určite je vhodné doplniť modrú ( prípadne čiernu) farbu v podobe, vankúšov, závesov, diek alebo iných dekorácií
 • Vhodné sú aj sklenené doplnky alebo drahokamy modrej farby
 • Veľmi prínosným symbolom na ochranu majetku je vodný živočích stvárnený z kovového materiálu.. ( ryba, tuleň, hviezdica....)
 • Ohnivá energia - lampy, sviečky, krb... by tu mala byť len naozaj nevyhnutne 

 

 

Hviezda chorôb čierna 2 v západe

V roku 2018 nám západ navštívi čierna hviezda chorôb 2. Vo výhode budú všetky tie domácnosti, ktoré majú v západe miestnosti, ktoré sa nevyužívajú dlhodobo ( kúpeľňa, hosťovská, špajza, práčovňa...) Kto tu má aktívne využívanú miestnosť ( obývačka, jedáleň, spálňa, vchod...), ten by nemal zabudnúť túto hviezdu ošetriť. Vplyv hviezdy je vzhľadom na kovovú energiu nestabilný a ak prinesie problém, ten sa odzrkadlí na zdraví, bohatstve a zvýšenom strese. Ohrození sú ľudia s kua 1,3 a 4 alebo najmladšiu dcéru rodiny. Výpočet tu.

Okrem toho, môže byť zodpovedná aj za požiare, preto opatrne s otvoreným ohňom, radšej skontrolujte protipožiarne opatrenia.  . Nezabudnite túto oblasť ošetriť ak sa tu nachádza spálňa!!

 

 • Nemala  by sa tu nachádzať červená, ružová a fialová farba ani nijaký ohnivý prvok, nepáľte tu sviečky, nepoužívajte lampy ani krb.
 • Všetko červené, čo môžete presunúť inde, premiestnite. Ak tu predsa zostali ohnivé farby alebo oheň samotný ( krb, pec..) pridajte veľa bielej a kovu. Tak isto premiestnite kamenné či hlinené predmety a priveľa zemitých tónov tiež vyrovnávajte bielou farbou.
 • Celkovo v západe v roku 2018 pomôžu výrazné kovové doplnky – v bielej alebo akejkoľvek kovovej farbe. Patria sem guľaté, kovové predmety ak chcete zosilniť ich účinok, potom najlepšie v počte 6 ks. Môžu to byť kovové misy, tibetské misky, kovové koleso, kovový zvonček. Teda čokoľvek kovové, čo nevyzerá hrozivo.
 • Vhodné sú akékoľvek symboly zdravia, dlhovekosti a života, hlavne ak sa vám v západe nachádza posteľ alebo spálňa.
 • Veľmi užitočná je zlatá farba, ktorá pomáha "liečiť" hviezdu chorôb.

 

 

Hviezda konfliktov 3 v severovýchode

Už samotný názov napovedá, čo môžeme od tejto hviezdy očakávať. V severozápade sa nám v roku 2018, stretnú dve konfliktné energie. Tí čo majú v severozápade svojho bytu dôležitú miestnosť ako spálňa a obývačka, prípadne vchodové dvere, by mali tento rok venovať viac pozornosti pri podpisoch zmlúv, nepúšťať sa do zbytočných konfliktov a aj najmenší konflikt sa pokúsiť vyriešiť hneď v začiatkoch, aby sa problémy nenafúkli a neskončili na súde. Pozor preto na konflikty, ktoré môžu prerásť až do súdnych sporov, či rozvodov. Táto hviezda môže priniesť problém vo vzťahu k sebe samému, konflikt srdca a rozumu, či nepochopenie vlastných činov a reakcií. Hrozba visí viac na ľuďoch s kua číslom 8 a na najmladšom mužovi v rodine..

 

 • najvhodnejším ošetrením bude v roku 2018 je výrazná červená farba – akýkoľvek, primerane veľký, červený predmet poslúži – obraz, koberec, vankúše ...
 • Výborné sú sviečky alebo lampy, ešte lepšie s červeným tienidlom. Krb v tejto oblasti je tento rok veľkou výhodou.
 • pozor na vodné prvky, tie by tu mohli tento rok škodiť.
 • Najlepšie ošetríte túto oblasť  červenou farbou, náladovým svetlom a sviečkami.
 • Výborné sú predmety podporujúce pokoj a harmóniu ( obraz, mandala....)
 • Nepoužívajte energiu vody, čiernu ani modrú farbu.
 • Rovnako nevhodné sú tu v roku 2018 zvonkhry, ktoré môžu všetko zhoršiť.
 • Všetky dokumenty si pred podpisom skontrolujte a nebuďte priveľmi dôverčivý.

 

 

Hviezda romantiky zelená 4 na juhu

Krásna hviezda podporujúca romantiku, cestovanie, tvorivosť, umenie, inteligenciu a osobný rozvoj sídli v  roku 2018 v juhu. Ak tu máme hlavný vchod alebo dôležitú miestnosť domu, môžeme sa tešiť z jej priaznivých energií. Ak máte v juhu vchod do domu alebo manželskú spálňu, môže sa tešiť na zlepšenie vzťahu, no môže do vzťahu priniesť aj neočakávané a nechcené romantické príležitosti – v prípade, že toto riziko nechcete podstúpiť, v spálni ju nepodporujte!!

 

 • Vyhnite sa používaniu červenej farby, lámp, sviečok a iných symbolov ohňa
 • Minimalizujte množstvo kovových energií – biela farba, kovové predmety, guľaté tvary. Miesto červenej a bielej teda voľte radšej modrú čiernu, prípadne zelenú farbu
 • Podporu tejto hviezdy predstavuje hlavne jinový element vody. Do juhu v roku 2018 pridajte modré alebo čierne predmety, doplnky, vankúše..... Vhodná je aj miska s čistou vodou, rezané kvety vo váze – voda však musí byť vždy čistá
 • Hviezdu 4 posilníte aj romantickými symbolmi, obrazmi, zaľúbenými soškami, vašimi fotografiami s partnerom...
 • Kto sa chce vzdelávať, môže sem umiestniť učebnice, študovňu, projekty...
 • Pre tvorivých či umelecky naladených sú vhodné inšpiratívne alebo motivujúce obrazy, či predmety.
 • 2018 umiestnite do juhu horský krištáľ, k nemu postavte obrázky alebo symboly svojich túžob ..... dom, auto.....

 

 

Žltá 5 na severe

 5 je hviezda s nepriaznivým vplyvom a každoročne oslabuje oblasť, v ktorej sa nachádza. Pôsobí veľmi deštruktívne na bohatstvo a prosperitu.  Pokiaľ máte na severe menej dôležité miestnosti ako je kúpeľňa, šatník a podobne, máte po starostiach. Kto však to šťastie nemá a v severe má dôležitú miestnosť alebo vchod, by mal  v roku 2018, urobiť aj nasledujúce opatrenia aby udržal a oslabil vplyv tejto hviezdy nešťastných náhod a situácií. Tri nešťastia  z divokých hviezd, sa v roku 2018 nachádzajú práve v severe.  V prvom rade túto oblasť v roku 2018 nerekonštruujte, vyhnite sa búracím aj výkopovým prácam, postarajte sa aby tu bolo ticho a kľud. Ak sa rekonštrukčným prácam vyhnúť nedá, treba priestor ošetriť, kovovou zvonohrou, 6 mincami a soľným "liekom".

 

 • Najúčinnejší prostriedok na oslabenie je kovová zvonkohra so 6 rúrkami, alebo kovová wu low tekvička, 6 mincí, alebo akékoľvek výrazné kovové predmety
 • V interiéri  - hlavne ak je v severe spálňa alebo hlavný vchod - použite veľa bielej /sivej/ farby, textílie s kovovými vláknami, či leskom..
 • Výborné sú aj všetky farby kovu: zlatá, strieborná, medená... a odporúčam dočasne ich v roku 2018 doplniť do severu.
 • Naopak nevhodná je červená, akákoľvek ohnivá, rovnako aj sviečky, svetlá a nepriaznivo tu bude pôsobiť aj krb.
 • K severu patrí energia vody a preto môžeme použiť všetky čierne a modré tóny, sklenené predmety - fľaše na tekutiny alebo skutočný vodný prvok - akvárium, váza s vodou....
 • Odporúčam v roku 2018 odstrániť  zo severu všetko čo sa dá: v ohnivých a zemitých farbách, hlinené, keramické a plastové predmety vymeňte za kovové alebo sklenené. Pokúste sa minimálne používať krb, sviečky a lampy...

 

Hviezda šťastia 6 v juhozápade

Je to výborná hviezda podporujúca kariéru, bohatstvo, pomáha zvýšiť vašu autoritu, podporí pracujúcich aj tých vo vyšších funkciách, ktorí potrebujú získať viac moci. V roku 2018 podporí hlavne ľudí zaoberajúcich sa výrobou šperkov a poľnohospodárskych surovín. Najlepšie bude fungovať u tých, čo majú v juhozápade dôležitú / aktívne využívanú/ miestnosť alebo hlavný vchod. Juhozápad domu  používajte  čo najčastejšie hlavne ak očakávate zmeny k lepšiemu.

 

 • Ak máte v juhozápade spálňu, podporte svoje zdravie modrou alebo čiernou farbou ( vankúše, deka, koberec...),
 • Silným aktivátorom je číslo 6 - použite ako počet symbolov, sošiek, misiek, obrázkov. Najlepšie vyrobených z keramiky, kameňa alebo iného zemitého materiálu.
 • Veľmi dobrý je aj prírodný krištáľ alebo kamene. V ideálnom počte 6 kusov.
 • Výborné sú symboly bohatstva, zlatá farba alebo doplnky s tvarom peniažtekov.
 • V roku 2018 minimalizujte v juhozápade červenú farbu aj ohnivé predmety, ktoré potláčajú pozitívny vplyv tejto šťastnej hviezdy.

 

 

Hviezda strát 7 vo východe

Táto nepriaznivá a bojová hviezda sa v roku 2018 stretáva vo východnej oblasti s hviezdou konfliktov. Preto je východná oblasť našich príbytkov v roku 2018 dosť oslabená a je nutné jej venovať  zvýšenú pozornosť, hlavne ak je dosť frekventovaná. Hviezda 7 môže mať na svedomí zranenia, nezhody a napätie vo vzťahoch. Hlavne ak máte vo východe  spálňu. Ak je tu hlavný vchod, rodina môže celý rok trpieť stratami.  Jej umiestnenie upozorňuje na riziká vlámania, podvodov, násilia a konfliktov, hlavne pre tých, ktorí tu majú vchodové dvere, zadné dvere alebo okná, by mala byť bezpečnosť prioritou. Do východného okna neumiestňujte nič cenné a dôležité, dávajte si pozor na osobné veci, peňaženku aj tašku ak vo východe máte hlavný vchod domu alebo svoju spálňu.

 

 • Najúčinnejším liekom je vodný prvok. Dekoráciami doplňte čiernu a modrú farbu, motívy vody alebo kvapiek, zvlnené vzory, nie však tečúcu vodu
 • Do východu v roku 2018 môžete pravidelne umiestňovať nádobu s vodou.
 • Výborné sklenené predmety ale nie kamene, keramika, či kov.
 • Červená, svietidlá a sviečky sa vôbec neodporúčajú, tie totiž túto hviezdu podnecujú.

 

 

Hviezda prosperity 8 v juhovýchode

Prináša úžasné energie podporujúce úspechy v kariére, láske aj v nových projektoch. No iba v prípade, že máte v juhovýchode aktívnu miestnosť alebo vchodové dvere. Snažte sa tento rok využiť energiu juhovýchodu, čo najčastejšie a pomôžete svojim úspechom, je tu veľká príležitosť na znásobenie bohatstva. Úžasná hviezda v skvelom sektore, pre tých, ktorí tu nemajú kúpeľňu, šatník alebo inú menej dôležitú miestnosť. Najprospešnejšia bude pre ženy aj mladé ženy v rodine. Určite si v roku 2018 juhovýchod zaslúži našu pozornosť a podporu na zvýšenie bohatstva.

 

 • V rok 2018 aktívne využívajte juhovýchod vášho domova, často tu vetrajte.
 • Umiestnite sem dôležité dokumenty alebo priania
 • Zaveste sem brúsený krištáľ a nechajte jeho plochy odrážať svetlo.
 • Využite silu polodrahokamov a umiestnite ich do juhovýchodu.
 • Sviečky, náladové svetlá a pod, sú povolené, len to nepreháňajte.
 • Ruženínom podporte svoj vzťah.
 • Pustite sem hudbu, svetlo a vôňu.
 • Kovové predmety, presuňte na rok 2018 inam, oslabujú hviezdu prosperity 8.

 

 

Hviezda slávy a prosperity 9 v centre

Táto šťastná hviezda a jej umiestnenie v centre našich príbytkov nemusí byť v roku 2018 až také šťastné ako by sme čakali. Teda hlavne ak jej nepomôžeme. Jej vplyv či už priaznivý alebo nepriaznivý bude zasahovať aj do ostatných oblastí príbytkov. Preto ju určite v roku 2018 podporujte - v centre svojho domova, prípadne aj v centre každej miestnosti.

 

 • Na podporu v roku 2018 je vhodná energia dreva – rastliny s modrými kvietkami, rezané kvety, zelená farba, zdravé izbové kvety. Čerstvé kvety vo váze prinesú pozitívnu a sviežu energiu.
 • Krištáľová guľa v centre v roku 2018 podporí pozitívnu energiu, ochráni vaše bohatstvo a majetok. Podporí úspech a šťastie.
 • Symboly bohatstva, hojnosti, či už ako doplnky, obrazy alebo talizmany
 • V roku 2018 pridajte do centra domova viac romantických predmetov, symbolov lásky. Srdiečka, kvietky, mandarínske kačice, ruženín - komu sa čo páči alebo hodí. V roku 2018 je silným romantickým symbolom v centre, dvojica rýb - najlepšie koi kaprov - či už ako soška alebo obraz.

 

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Uložiť

Zdieľanie