Interiér

Spálňa

Spálňa

Naše útočisko

Spálňa je najdôležitejšou miestnosťou v dome. Stará sa o náš zdravý a spokojný spánok. Má na nás najväčší vplyv, pretože v spánku sme najzraniteľnejší. Vyvarujte sa chýb pri umiestnení postele. Určite si priaznivé smery na spanie, najvhodnejšiu farbu a doplnky do vašej spálne. Dajte si na nej skutočne záležať. Spálňa má byť priestor, kde sa dokážete uvoľniť, zregenerovať a načerpať nové sily. Všetko, čo do nej umiestnite, by malo vyjadrovať pokoj.

 

Umiestnenie

Je miestnosť jin, jej najvhodnejšie umiestnenie je v zadnej časti domu, čo najďalej od vchodu. Pokiaľ susedí s toaletou alebo kúpeľňou, pokúste sa umiestniť posteľ, čo najďalej od tejto miestnosti. Hlavne vtedy, ak v tejto deliacej stene vedú vodovodné alebo odtokové rúry.

Najvhodnejšie je ak poloha spálne korešponduje s Vaším kua číslom.

Farby

Farebný tón  voľte podľa svojho kua čísla.   Pri výbere najlepších farieb a materiálov, by ste mali zohľadniť aj polohu spálne a prepočítať kozmické energie. Dynamické farebné tóny v spálni príliš rozptyľujú a zhoršujú spánok, najlepšie sú farby jin teplé tóny a upokojujúce vlnivé vzory, mali by ste sa vyvarovať tmavomodrej a červenej farbe na veľkej ploche. Opatrne aj so žltou farbou, ktorá ak jej je veľa, môže spôsobovať bolesti hlavy. Zemité odtiene môžu povzbudzoať nepriaznivé kozmické energie.

 Posteľ

Posteľ orientujte do svojho priaznivého smeru, do miesta najvyššej harmónie aby ste sa cítili bezpečne a úplne sa uvoľnili. Z postele musíte mať dobrý výhľad na dvere ( v rodinných domoch aj na okno) bez toho, že by sme museli otočiť hlavu. Umiestnite ju čo najďalej od dverí a okna tak, aby čelo postele spočívalo na uzavretej stene. Vhodné umiestnenie postele je v náprotivnom rohu oproti dverám, krížom cez izbu.

  • Ak máte za posteľou okno, mali by ste ho počas spánku zastierať, v opačnom prípade budete mať nechránený chrbát.
  • Keď vaša posteľ stojí v miestnosti priečne, presťahujte ju. Vzniknutý trojuholníkový, nevyužitý priestor vnáša do života nepokoj a nestabilitu.
  • Ak je umiestnená pod šikmou strechou alebo trámom, nainštalujte nad ňu ľahký záves veľkosti postele, rovnobežne s ňou.
  • Trámy prechádzajúce nad posteľou veľmi zaťažujú spiacu osobu a spôsobujú zdravotné ťažkosti – tak isto pôsobia aj police a skrinky nad hlavou.

Priestor pod posteľou nechávate čo najvoľnejší, aby tu mohol cirkulovať vzduch a energia. Posteľ postavte tak, aby bola pohodlne prístupná z troch strán. Zóna nad posteľou by mala byť tiež čo najmenej zaťažená, odstráňte police s knihami, ťažké nočné lampy a pod.

Nikdy neumiestňujte posteľ nad garáž alebo šporák, energia ohňa Vás bude spaľovať.

Nábytok

Nábytok rozmiestňujte tak, aby žiadny jeho roh nemieril na posteľ. Každý takýto roh vytvára sha cchi a pri dlhodobom pôsobení, môžu vzniknúť problémy s orgánom alebo oblasťou tela, na ktorú mieri.  Platí to aj o nočných stolíkoch. Buď by mali byť nižšie ako je výška matraca alebo by mali mať zaoblené, či skosené rohy. Ak máte v spálni dostatok miesta, ostrí roh môžete stlmiť rastlinou alebo iným vhodným doplnkom. Nábytok nesmie dusiť spálňu, mal by mať svetlú farbu a nemal by stáť príliš blízko postele. Lepšie je keď je ho menej aby Vám zbytočne nezaberal najlepšie zóny.

 Doplnky a dekorácie

Do spálne si umiestňujte len svoje osobné veci, nemali by tu byť veci vašich detí, priateľov alebo spomienky na predchádzajúci vzťah.To všetko môže  vnášať nepokoj do partnerského vzťahu. Zrkadlá v spálni, sú často príčinou problémov so spánkom a do spálne sa veľmi nehodia. Ak potrebujete v spálni zrkadlo, umiestnite ho tak, aby neodrážalo posteľ.

Odstráňte obrazy so sťažujúcimi a depresívnymi motívmi dajte sem obrazy z ktorých máte dobrý pocit a ich energia vás neubíja. Neumiestňujte si do spálne televízor, počítač ani rádio. V spánku sme najzraniteľnejší a tieto zariadenia ohrozujú náš zdravý spánok. Ak sa s nimi neviete rozlúčiť, aspoň ich na noc vytiahnite zo zásuvky.

V spálni je mimoriadne dôležitá oblasť vášho zdravia a oblasť partnerských vzťahov. Do svojej oblasti zdravia postavte svoj prvok zdravia. Z oblasti partnerstva vytvorte jedinečné miesto, ktoré bude vyjadrovať, čo pre Vás partnerský vzťah znamená.

Zdieľanie

www.000webhost.com