Interiér

Pracovňa

Pracovňa

Domáca pracovňa

Práca doma má svoje výhody aj nevýhody.  Nie je ľahké pracovať doma a zabudnúť na všetky okolité povinnosti.  Určite uznáte, že aktivita a produktivita nie je to isté.  Produktívna práca si vyžaduje dostatok energie a sústredenosti, preto by ste mali tieto potreby zohľadniť už pri zariadení pracovne.

 

Umiestnenie

Ak sa Vaša pracovňa nachádza v blízkosti vchodu, pohrajte sa s pútavými doplnkami,  ktoré od nej odlákajú pozornosť.  Inak budete zavalený prácou a v práci tráviť viac času, ako s rodinou.

Ak máte len pracovný kút, ktorý je súčasťou inej miestnosti, opticky ho od nej oddeľte.  Stôl vždy umiestnite tak, aby ste za sebou mali pevnú stenu a výhľad na miestnosť.  Len tak sa budete cítiť istejšie a vedieť sa sústrediť na svoju prácu.

Farba

Farbu pracovne prispôsobte svojim šťastným farbám a smeru, v ktorom sa nachádza. Vhodné sú farby alebo prvky jang, ktoré pobádajú k činnosti. Ľahšie a efektívnejšie sa Vám bude pracovať v pracovni svetlejších  alebo jasnejších farieb. Tmavé farby nabádajú k uvoľneniu a môžu odpútavať našu myseľ od práce.

Nábytok

Nábytok by nemal priveľmi zaťažovať miestnosť,  Zariaďte si pracovňu tak, aby ste vždy vedeli, kde nájdete potrebné veci. Na stole udržujte poriadok. Neorganizovaný chaos stresuje a zaťažuje podvedomie. Aj keď máte veľa práce, vaše podvedomie k vám stále vysiela informáciu, že potrebujete upratať.

Pracovný stôl

 Stôl orientujte do vášho pozitívneho smeru ,tak aby vám dával pozíciu sily.  To znamená, že za chrbtom majte pevnú stenu a od pracovného stola výhľad na dvere a miestnosť.  Priestor nad hlavou ponechajte prázdny – bez políc a skríň.  Po ľavej ruke si postavte vyššie predmety (skrine, lampy) ako po pravej.

Oblasť za vami predstavuje vašu minulosť, táto stena by mala byť uzavretá, bez obrazov, spisov, zrkadiel.  Ak ju nechcete nechať prázdnu, a ostatné energie to dovolia, zaveste si sem obraz hory alebo predmet vyjadrujúci stabilitu.  Na stenu pred vami, pokiaľ to nie je v rozpore s ostatnými princípmi, umiestnite akvárium, obraz prúdiacej vody alebo rýb.  Osvedčenia a certifikáty sa hodia do juhu alebo na stenu za Vami.

V pracovni sú najdôležitejšími oblasťami:

  • sever – kariéra
  • juh – sláva
  • západ – financie.

Nezabudnite ani na:

  • juhovýchodu – bohatstvo
  • severozápadu – kontakty a priatelia.

 Tieto oblasti zariaďte v súlade s ich prvkom. Ťažký nábytok v niektorej z nich, môže energiu blokovať ale aj stabilizovať.

Zdieľanie