Interiér

Obývačka

Obývačka

Tvár rodiny

Obývačka je miestom, kde sa stretáva celá rodina, využíva sa na mnoho rozmanitých činností a mala by byť prispôsobená potrebám rodiny. Obývačka je „tvár“, ktorú ukazujeme návštevám. Správne zariadená obývačka má plynulý tok Cchi, nabáda k uvoľneniu a komunikácii. Disponuje energiou všetkých 5 prvkov, usporiadaním nábytku, výberom farieb a materiálov upravuje kozmické energie a podporuje členov rodiny.

Farba

Má prevahu energie jang, preto si sem môžete zvoliť aj sýtejšie, živé farebné prevedenie.Ak je izba namaľovaná jednou farbou, budú potrebné malé stimulačné plochy aby udržovali energiu v pohybe.

Vyhnite sa prázdnym tmavým kútom, kam neprúdi energia. Ideálnymi farbami do obývačky sú žltá, zemitá, krémová, béžová, oranžová, bordová teplá pastelová, svetlozelené alebo tyrkysové odtiene.

Správny výber farbyzáleží od  jej polohy, kozmických energií a osobných energií obyvateľov. Opatrne narábajte s farbami zeme, kamenným a tehlovým obkladom. Predstavujú zemskú energiu, ktorá je pri nepriaznivých kozmických energiách nositeľom ťažkostí a chorôb.

Krb

Je častým prvkom obývačky. Jeho správna poloha je veľmi dôležitá, pretože predstavuje silnú energiu ohňa, ktorá môže podporovať, ale aj spaľovať. Oheň navyše v cykle 5 prvkov podporuje energiu zeme a nesprávnym umiestnením nám môže podporovať kozmické energie ťažkostí a chorôb.

 Pohovka

Dominantným zariadením každej obývačky je pohovka.Kreslá vyjadrujú sklon k individualizmu, zatiaľ čo priestranné pohovky naznačujú, že  máte priestor pre viac ako jednu osobu a viac názorov.

Pohovka by mala byť umiestnená tak, aby zohľadňovala pozitívne smery členov rodiny a dávala pozíciu sily.Pozíciu sily dosiahnete vtedy, ak máte chránený chrbát, najlepšie pevnou stenou, prípadne väčším kusom nábytku. Dodáva vám to pocit istoty, zvyšuje sebavedomie aj komunikáciu. Pri nechránenom chrbte sa stávate neistými, zakríknutými a stále v strehu.

V okolí pohovky využite ochranu nebeských zvierat. Dosiahnete to tak, že vždy po ľavej ruke (drak) budete mať dominantnejšie zariadenie ako po pravej (tiger), za chrbtom stenu ( korytnačka) a pred sebou priestor a výhľad na pekné veci a dvere ( fénix).

Nábytok

Množstvo a veľkosť nábytku prispôsobte veľkosti obývačky.Malú obývačku neprepĺňajte ťažkým a tmavým nábytkom, aby ste si neblokovali tok Cchi. Veľkú obývačku opticky rozdeľte nábytkom alebo rastlinami aby neprišlo k strate Cchi. Nábytok rozmiestňujte tak, aby jeho hrany nemierili na pohovku, vyvoláva to podvedomý stres a nepokoj.

Dekorácie

Obývačka je ideálnym miestom pre rôzne dekorácie, ochranné symboly, obrazy a umelecké diela. Nezabudnite, že aj takéto drobné predmety majú vplyv na Vaše podvedomie. Vystavujte si len predmety, ktoré na Vás pôsobia pozitívne, majú pre Vás silný význam alebo dotvárajú Vašu osobnosť.

Obývačka je najlepšie miesto ak chcete posilniť jednotlivé životné oblasti, týkajúce sa celej rodiny.

Zdieľanie