Interiér

Kuchyňa

Kuchyňa

Srdce rodiny

Je dôležitou súčasťou domu, často všestranne využívaná na rôzne činnosti. Býva centrom diania a najviac vypovedá o životnom štýle. Vo Feng shui  predstavuje srdce rodiny a spája sa so zdravím. Jej umiestnenie a zariadenie je preto veľmi dôležité. Keďže dominantou kuchyne je šporák, považuje sa za ohnivú miestnosť. Od jej umiestnenia v ba gua závisí, či energiu ohňa je potrebné potlačiť alebo posilniť.

Farba

Mala by byť priestranná, svetlá a dobre vetraná. Svetlé odtiene ako žltá, sýte odtiene zeme, nabíjajú jedlo príjemnou a životu prospešnou energiou. Vhodná je aj ľahko tónovaná biela farba, lebo predstavuje čistotu a jas. Zo zemitými farbami opatrne! Ak máme nepriaznivé kozmické energie v kuchyni, zemitá farba by ich len podporila.

Šporák

Šporák, tak isto ako krb, môže vzhľadom k polohe v byte podporovať alebo oslabovať. Ak sa nachádza v nepriaznivých oblastiach a nenachádzajú sa tu nepriaznivé kozmické energie ( hviezda 5 a 2), oslabte energiu ohňa prvkom zeme.Najdôležitejšie je, aby sa šporák nenachádzal v severozápade. V tejto oblasti predstavuje oheň v nebeskej bráne a spaľuje šťastie otca rodiny!

Najlepšie je, keď sa šporák nachádza v pozitívnom smere matky. Jeho umiestnenie by malo byť také, aby umožňovalo výhľad na celú kuchyňu, alebo aspoň na vchod. Špinavé horáky symbolizujú zdravotné problémy. Z času na čas by sa mali všetky horáky používať.

Rozmiestnenie

Šporák symbolizuje oheň, dres, chladnička, mraznička, umývačka zas vodu – tieto zariadenia by nemali stáť vedľa sporáka  ani oproti sebe. Medzi vodou a ohňom by mala byť aspoň 60 cm  drevená skrinka. Ak máte oheň a vodu veľmi blízko seba, umiestnite medzi ne výrazný drevený predmet, ak je to možné tak rastlinu. Vytvoríte tým rovnováhu prvkov. Spotrebiče rozmiestnite tak, aby vytvárali akýsi trojuholník, no zároveň neboli v opozícii.

Zariadenie

Rastliny, rezané kvety a misy s ovocím, sú v kuchyni prospešné, dodávajú potrebnú energiu ohňu a pôsobia veľmi osviežujúco.

Nože na kuchynskej linke, nepriaznivo pôsobia na podvedomie a môžu vytvárať napätie a stres. Vhodnejšie je ich uložiť z dohadu.

Všetky predmety v kuchyni by mali byť funkčné a nepoškodené. Popukaný riad, nefunkčný mixér, nevyužité nádoby to všetko môže pôsobiť stresujúco.

Zdieľanie

www.000webhost.com