Interiér

Jedáleň

Jedáleň

Hojnosť rodiny

Jedáleň sa spája s energiami bohatstva a hojnosti, pretože bohatí ľudia, mávali na stoloch vždy dostatok jedla. Čím viac jedla servírujete, tým viac bohatstva symbolicky vyjadrujete.

Stôl

Vhodný je symetrický tvar – štvorec, ovál, obdĺžnik, osemuholník. Správny výber, záleží od svetovej strany , kde sa jedáleň nachádza.

Farbu a materiál voľte tiež podľa umiestnenia v ba gua. Jediným nepriaznivým materiálom je číre sklo, na ktorom jedlo pôsobí akoby plávalo. Takýto stôl prikrývajte obrusom.

Ak máte rozkladací stôl, zakryte predely obrusom, rozdeľujú stolovníkom a zabraňujú komunikácii. Na stole by mal byť naaranžovaný predmet vyjadrujúci kua číslo  matky. Členovia rodiny by mali mať pri stole miesta orientované do svojich pozitívnych smerov.

Farba

Farba jedálne by sa mala určovať podľa polohy ba gua, v ktorej sa nachádza. Všeobecne platí, že žltá podporuje trávenie, červená a zelená, chuť do jedla.  Modrá a čierna sa hodí pre tých, ktorí sa neradi prejedajú.

Dekorácie

Do jedálne sa hodia dekorácie, ktoré symbolizujú hojnosť.  Môžete sem zavesiť zrkadlá, ktoré odrážajú množstvo jedla na stoloch. Použitie zrkadiel je podmienené pravidlom ich umiestňovania. Vhodnými motívmi sú kvety, zátišia, vázy a ovocie.

 

Jedálne bývajú často súčasťou kuchyne alebo obývačky. Jedáleň je miestnosť jin a obývačka alebo kuchyňa jang. Ak máte vo svojom dome takéto usporiadanie, mali by ste tieto dva priestory od seba opticky oddeliť.

Ak je priestor dostatočne veľký, môžete použiť rastliny, nábytok alebo zásteny. Pri malých priestoroch veľmi dobre poslúžia rôzne farby stien, rôzny štýl zariadenia alebo závesný predmet.

Zdieľanie