Exteriér

Geopatogénne zóny

Na každom pozemku sa nachádzajú ako priaznivé, tak aj nepriaznivé geopatogénne zóny. Je dobré ich všetky vyhľadať, ešte pred plánovaním záhrady. Môžeme to skúsiť sami, pomocou meditácie alebo kyvadla, alebo si pozveme odborníka. Čím väčší pozemok máme, tým viac takýchto zón tu nájdeme, predsa však z každého druhu bude jedna tá najsilnejšia.

Pozitívne zóny prospievajú celej záhrade ako ľuďom, tak aj vegetácii. Ich energiu môžeme preniesť do záhrady tak, že na toto miesto umiestnime fontánku alebo čisté jazierko s prúdiacou vodou. Na takéto miesta je veľmi vhodné umiestniť prírodnú žulu, plochý guľatý mramor alebo kremeň. Takto môžeme rozložiť pozitívnu liečivú energiu do celej záhrady. Energiu môžeme ešte posilniť tak, že pod kameň zakopeme kúsky prírodného krištálu.

Nepriaznivé zóny sa snažíme potlačiť, najlepšie nedať sem nič, zasypať pieskom alebo tu vysadiť trávnik. Ak sem vysadíte stromy, obmedzíte ich rast. A ak vydržia ich kmene sa skrútia do divných tvarov.  Na toto miesto nikdy nedávame vodu, ani prírodný krištáľ, granit alebo kremeň – tieto prvky posilňujú energiu.

 

Zdieľanie